top of page

הכניסו את הניחוחות המשמחים ומרפאים הביתה

ריחות כמו אויר הרים, ויער אקזוטי או אויר נקי וצלול אצלכם בבית, ולא רק בבית אלה בכל חדר ובכל אזור בחלל הבית אתם יכולים להשיג איכויות מזכחות, מבריאות ומרגיעות.

הכניסו את הניחוחות המשמחים ומרפאים הביתה

כן את זה ניתן להשיג באמצעות שמנים ארומתיים מצמחי הארץ שהם אינם יקרים, זמינים וניתן לבחור בכל יום מחדש את האוירה הרצויה, האם רק להרגע, או להחזיק ראש ולהתרכז בעבודה או בלימודים, או אם חלילה מישהו בבית חש שלא בטוב, השמנים האתריים מאוד אנטיספטיים ואנטי בקטריאליים ואנטיויראליים ולכן יעילים ביותר בתקופה זו.
בתקופת הקורונה הבית קיבל את מקומו כמרכז, הבית מכיל את כל בני המשפחה ולעיתים יותר מזה, ובמצב זה עולה הצורך להגדיר אזורי אויר ואוירה ספציפיים בכל חלל.

קיימת עובדה מדעית כלשהי המורה על הקשר בין חוש הריח לזיכרונות, אסוציאציות ומצבים רגשיים, המולקולות העדינות של השמנים הארומתיים מגיעים למחזור הדם דרך הנחיריים ישירות לאזורים במוח האחראים על הזיכרונות רגשות ואסוציאציות ולאחר שהמוח מפענח את המידע שהתקבל, הוא מעביר 'הוראות' כמו רגיעה, דריכות, הרפיה, ערנות, רגשות חיוביים או חלילה שליליים, על פי הריח אתם תיזכרו בארוע משמח, באדם אהוב, במקום נפלא בו ביקרתם או באוכל של אמא, זהו סודו וכוחו של הריח.

ואם נדע לנתב את הכוח של הריח לטובת יצירת חיים רגועים בחלל הבית נרוויח את השקט שפעם בזמן אחר שלפני הקורונה אולי השגנו בחופשה כלשהי.

אז איך ומה עושים?

למשל חלל הסלון יקבל ויעניק אוירה של מרחב שמחה ורוגע אמצעות שמן אתרי לבנדר מעניק ריח של נקיון ושדות, תפוז, אשכולית מעניקים ריח פרדסים משמח, ברגמוט או גרניום שדרך אגב גם מרחיק מעופפים לא רצויים על פי בחירתכם אז איך עושים? ניתן להשתמש בכל אחד מהשמנים לחלל הסלון בנפרד, או לשלב בין 2-3 שמנים כאשר מכל שמן מספיק לטפטף 4-5 טיפות למבער ששמים בו מעט מים עם כפית מלח גס ונר חימום מלמטה על פי הבחירה.
בחדר ההורים נרצה ריח של רוגע ואף תשוקה, אז ראשית ליצור את אוירת הרוגע נשתמש בלבנדר, הדס ואף לואיזה ליצירת אוירה נקיה רגועה וקלילה, גם בחדר ההורים נשתמש במבער או אף לטפטף 4-5 טיפות של שמנים ארומתיים על פי בחירתכם או על טישו מקופל.

בחדר הילדים, פינת קריאה או חדר משפחה נשתמש בשמנים שמצד אחד יתרמו לרוגע ומצד שני יעוררו את יכולת הריכוז והמודעות, השמנים המומלצים הם לבנדר המעניק ריח ותחושה של נקיון, הדס שמחבר ומחזק את המחשבה, ברוש ואורן שמעניקים ריח ותחושה של טיול בחורשה רגועה, ואם יש מצבים של הצטננות והתקררות, שפעת או כל פרעה אחרת אקליפטוס לימוני יאפשר את ההבראה המהירה וההתחזקות, השימוש במבער, יש לשים לב לאמצעי זהירות בחד הילדים, נשתמש במבער עם מעט מלח גס מהול במים ו 4-5 טיפות מכל שמן.

בחדר או בפינת העבודה נבחר בשמנים שמגבירים את הריכוז והיצירתיות, לבנדר לאוירה נקיה ורגועה, ונוסיף את הרוזמרין שמחזק את הריכוז ומעורר ולכן טוב למי שמגיש עבודה, עסוק בפרוייקט או תלמיד שמתכונן למבחן, ובנוסף שמן בזיליקום, ברוש, תפוז ומנטה יהיו מצויינים למטרה זו השימוש במבער עם מעט מלח גס מהול במים ו 4-5 טיפות מכל שמן שתבחרו.

במטבח נרצה אוירה וריח של ניקיון ורעננות ולזה נשתמש בלבנדר, לימון ומנטה, נוכל להציב מבער עם מעט מלח גס מהול במים עם 4-5 טיפות שמן על פי הבחירה ולהנות מאויר נקי וריח נעים.

על אותה הדרך נשתמש בשמנים אתריים בחדר האמבטיה, בחדר הכושר אם יש כזה בבית או בכל חלל בו אנו מצויים, השמנים מלבד היותם נעימים הם גם מטהרים מוירוסים ובקטריות וכך נוכל להשתמש בהם גם בארונות בטפטוף כמה טיפות על בד, שקיק ריח או טישו, בחדר הארונות ואף בשרותים.

שמנים אתריים הנמכרים במחירים נמוכים אינם טבעיים, אלה ריחות מלאכותיים המופקים במעבדה וחלק מהמרכיבים שלהם הם כימיקלים שתפקידם להעצים את הריח, אין בהם נזק ממשי אלה שלא יאפשרו את האיכויות הנפלאות של השמנים המופקים מצמחים בצורה מבוקרת.

bottom of page